.
ריסטרט

נירית כהן, דירקטור משאבי אנוש, אינטל מרחב אירופה
 בהרצאתה בכנס התחלה חדשה

טלי בנדר

נירית כהן, דירקטור משאבי אנוש, אינטל מרחב אירופה, וסמנכ"ל משאבי אנוש של אינטל ישראל לשעבר, מספרת על עולם העבודה העתידי וכיצד נכון להתנהל בו, בכנס התחלה חדשה:

הטכנולוגיה משנה את עולם העבודה שהכרנו. סביבת העבודה הטריוויאלית של ימינו על האינטרנט, הסמארטפונים, הטאבלטים והרשתות החברתיות – לא היתה קיימת לפני 15 שנה.

גדלנו על התפיסה שהקריירה שלנו צריכה להתקדם בעקביות כלפי מעלה. אבל לקריירה של עולם העבודה העתידי יש הרבה צורות וצבעים. יש תקופות שבהן היא נמצאת בירידה, ועמה השכר יורד, וזה בהחלט גם יכול להיתפס כבסדר. אנחנו יכולים לעשות בתקופה הזו דברים אחרים, שממלאים אותנו; נשים, במיוחד אימהות, מכירות היטב את התנודות האלה בקריירה.

חשוב ללמוד מכישלונות לא פחות מאשר מהצלחות. אנחנו צומחים מנפילות. צריך לזכור שלא התפקידים הם שמגדירים אותנו. התפקידים שלנו משתנים, אבל אף אחד לא יכול לקחת מאיתנו את הניסיון שצברנו, הידע והיכולות שלנו.

חשוב לפקוח עיניים ולראות מה קורה בעולם העבודה, להיות מודעים למגמות שארגונים חווים באזורים שונים בעולם, ולהבין שזה נוגע לכל אחד מאתנו. לפני כמה שנים התפרסמו המון מחקרים ומאמרים על כך שחברות צריכות להיות יותר גמישות כדי להתאים את עצמן לשינויים.

אני זוכרת איך באחד ממהלכי ההתייעלות שעברנו, עובד אחד שפוטר הרגיש, שעולמו חרב עליו. הוא לא ידע מאיפה זה נחת עליו. לעומתו, עובד אחר שפוטר אמר לי: "ידעתי שהיום הזה יגיע. אני מתכונן אליו כבר חמש שנים. אז עכשיו אני יוצא עם עוד קצת כסף, ומתכוון להתחיל לעשות את הדברים שתכננתי".

אתם מוזמנים לצפות בהרצאה המלאה של נירית כהן בכנס של "התחלה חדשה":

נשמח אם תשתפו ו/או תגיבו

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.